Fondo stipendija skirta pirmajam lietuviui, jau trečią kartą pakviestam į tarptautinę Model United Nations (MUN) konferenciją, šįkart – Singapūre.

Labdaros ir paramos fondas „Už ateitį“ skyrė paramą Rokui Morkūnui. Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas yra pirmasis lietuvis mūsų šalies istorijoje, pakviestas vykti į tarptautinę Model United Nations (MUN) konferenciją jau trečius metus iš eilės.

„Po sėkmingo dalyvavimo Čikagos MUN konferencijoje, viename iš prestižiškiausių ir sunkiausių debatų konkurso pasaulyje, į kurį susirenka apie 1500 delegatų iš 17 valstybių, man nusišypsojo laimė būti pirmu lietuviu, vyksiančiu į koledžo YALE-NUS organizuojamą MUN konferenciją Singapūre 2015 m. sausio 23–25 dienomis. Dirbsiu ir stengsiuosi, kad pasirodymas Singapūre šimtu procentų pateisintų „Geriausio delegato“ apdovanojimą Čikagoje“, – sako Rokas.

Pasak jo, dalyvaudamas tokio aukšto lygio konferencijoje, jis ne tik patobulintų savo viešąjį kalbėjimą, bendras žinias, debatavimo įgūdžius, bet taip pat atsakingai ir kompetentingai atstovautų Lietuvai. „Tokia patirtis man, politikos mokslais besidominančiam moksleiviui, turinčiam didelių ambicijų ateityje prisidėti prie Lietuvos ir viso pasaulio politinio gyvenimo, yra neįkainojama“, – tvirtina vaikinas.

Labdaros ir paramos fondui „Už ateitį“ vadovaujantis Martynas Survilas teigia, kad Roko prašymas abejonių nekėlė. „Išnagrinėję prašymą, nusprendėme, kad jam nevalia praleisti tokios unikalios galimybės atstovauti Lietuvai šiame tarptautiniame jaunimo renginyje. Rokas visomis prasmėmis nusipelno stipendijos, įsteigtos Seimo nario Vytauto Gapšio iniciatyva ir parama. Juk Fondo prioritetas – gabus ir perspektyvus jaunimas, ne tik kursiantis mūsų valstybę, bet ir atstovausiantis jai pasaulio mastu“, – pabrėžia fondo vadovas

Yale-NUS Azijos Ramiojo vandenyno Jungtinių Tautų modelis vienas iš didžiausių JT modelio konferencijų visoje Azijoje, sutraukiantis ir pradedančius, ir pažengusius delegatus. Trijų dienų sesijoje 2015 m. sausio 23–25 dienomis dalyvaus virš 1000 vyresniųjų gimnazistų ir jaunųjų koledžų moksleivių iš viso pasaulio. Konferenciją organizuoja prestižinis Yale-NUS koledžas Singapūre, kurio pagrindinis tikslas – skatinti ateities lyderius ieškoti sprendimų šiandienos problemoms. Jungtinių Tautų modelio pagrindiniai siekiai yra ugdyti intelektualų, kritiškai mąstantį ir politiškai išprususį jaunimą, stiprinant jų žinias apie globalias naujienas, ugdant jų debatų, viešojo kalbėjimo įgūdžius. Taip pat konferencijos siekiai yra sukurti susitikimo platformą jauniesiems lyderiams iš viso pasaulio beprecedentėje aplinkoje, kuri skatintų akademinį tobulėjimą ir ugdytų išprususį ir globaliomis aktualijomis besidominantį jaunimą.

Apie fondą:

Labdaros ir paramos fondas „Už ateitį“ įsteigtas 2013 m. balandžio 25 d. Fondo veiklos tikslai – labdaros ir paramos teikimas fiziniams ir juridiniams asmenims visuomenei naudingose ir su naudos sau siekimu nesiejamose mokslo, kultūros, meno, sporto, sveikatos apsaugos, socialinės globos ir rūpybos apsaugos ir kitose srityse.