Gabijai Karpauskaitei suteikta parama įgyvendinti svajonę studijuoti prestižiniame Kembridžo universitete.

Labdaros ir paramos fondui „Už ateitį“ vadovaujantis Martynas Survilas teigia, kad Gabijos svajonės išsipildymas atneštų naudos ir Lietuvos švietimo sistemai. „Gabija vien įstodama į šį prestižinį universitetą įrodė, kad yra gabi švietimo srityje. Lietuvai reikia gabių, jaunų šios srities specialistų, kurie galėtų keisti ir kurti tobulesnę švietimo sistemą Lietuvoje. Mūsų fondas padėdamas Gabijai prisideda prie šio tikslo siekimo“, – pabrėžia fondo vadovas M. Survilas.

„Kembridžui reikia žmonių, kurie nori keisti pasaulį. Aš irgi to noriu. Dirbdama mokykloje aš matau, kad žmonės nemąsto, jie nebuvo mokomi nuo mažens mąstyti. Mano svajonė būti mokytoja, tačiau aš noriu keisti Lietuvos švietimo sistemą, aš noriu, kad žmonės stengtųsi mąstyti“, – ryžtingai keisti sistemą pasiryžusi Gabija. Mergina tikina norinti daryti tai, kas jai patinka, o Kembridžas tikrai nėra prestižo reikalas, o tik priemonė svajonei pasiekti. Gabija vaikų literatūros studijų ieškojusi universitetuose visame pasaulyje ir atradusi jas Kembridže. Juolab, kad čia dėsto vaikų literatūros profesorė, jos idealas.

Beveik 28 tūkst. eurų – tiek metams kainuoja išlaikymas ir studijos viename seniausių Anglijos universitetų, išugdžiusių kone šimtą Nobelio premijos laureatų. Anot Gabijos, norint gauti stipendiją, reikia būti genijumi. Nors mergina savęs genijumi nelaiko, įstojusi į edukologijos magistrą vaikų literatūros srityje, ji sugebėjo įtikinti viską mačiusią Kembridžo akademinę bendruomenę, kad universitetui bus naudinga studija apie lietuvių liaudies pasakas.

Anot Gabijos, ten studijuojantis jos draugas yra pastebėjęs, kad į Kembridžą patekę lietuviai gali labai daug pasiekti. Jis mato daug potencialo tarp Lietuvoje esančio jaunimo, tačiau kelią jiems užtveria finansinė situacija. Studijuoti ir vienu metu dirbti, ką daro dažnas studentas Lietuvoje, Kembridže neleidžiama. Nieko keisto, nes dirbdamas negalėtum pakelti tokio krūvio. „Per interviu Kembridžo vaikų literatūros profesorė kelis kartus manęs klausė, ar aš sugebėsiu, nes čia reikės labai daug dirbti“, – entuziazmu trykštanti Gabija teigia būtent to ir norinti.

Jei norite pagelbėti

Jei norite finansiškai paremti Gabiją, galite susisiekti su ja el. paštu adresu:

gkarpauskaite@gmail.com

Tinklalapio adresas – gkfng.lt.

 Apie fondą:

Labdaros ir paramos fondas „Už ateitį“ įsteigtas 2013 m. balandžio 25 d. Fondo veiklos tikslai  – labdaros ir paramos teikimas fiziniams ir juridiniams asmenims visuomenei naudingose ir su naudos sau siekimu nesiejamose mokslo, kultūros, meno, sporto, sveikatos apsaugos, socialinės globos ir rūpybos apsaugos ir kitose srityse.