Parama skirta Vilniaus Žemynos gimnazijos moksleivėms dalyvauti konferencijoje „LET‘S TAKE CARE OF THE PLANET“ Briuselyje

Gegužės 19 – 23 d. keturios delegatės iš Vilniaus Žemynos gimnazijos Benedikta Gečiūtė, Lina Sereičikaitė, Monika Ivanavičiūtė ir Vesta Ranonytė atstovavo Lietuvai Europos jaunimo konferencijoje. Mokines lydėjo mokytoja Ana Lavrinovič.

Konferencijoje buvo apie 120 atstovų iš 15 skirtingų Europos šalių – 13–16 metų amžiaus delegatai, taip pat jaunimo grupė (angl. „facilitators“), kurių amžius 18–30 metų. Jaunimas iš Lietuvos, taip pat ir iš kitų šalių, konferencijoje dalyvavo ir mokėsi 2 dienas, taip pat vadovavo darbo grupėms, informuodavo delegatus, jiems padėdavo, visur lydėdavo ir stebėdavo, kad viskas vyktų sklandžiai. Kiekvieną dieną užsiėmimai vykdavo Europos regionų komitete.

Labdaros ir paramos fondui „Už ateitį“ vadovaujantis Martynas Survilas teigia, kad moksleiviams turi būti suteikta parama dalyvauti renginiuose, kuriuose aptariamos globalios problemos. „Pasaulio visuomenę nuolatos gąsdina skelbiami faktai ir girdimos prognozės apie šylantį žemės klimatą. Ši konferencija skatino jaunimą diskutuoti šiuo metu pasaulyje aktualia tema ir sužinoti, kaip sprendžiamos aplinkosaugos problemos kitose šalyse. Tikiuosi, kad moksleivės ties šia konferencija nesustos ir toliau domėsis aplinkos apsaugos aktualijomis ir panaudos įgytas žinias Lietuvoje“, – pabrėžia fondo vadovas M. Survilas.

Detaliau apie konferenciją:

Visi delegatai buvo suskirstyti į grupes ir su jaunimo grupės dalyviais didžiąją laiko dalį reikėjo dirbti teminėse darbo grupėse, kurių buvo penkios:

  1. Biologinės įvairovės ir gamtinių išteklių;
  2. Solidarumo ir pilietiškumo;
  3. Energetikos ir atsinaujinančios energijos;
  4. Gamybos ir vartojimo;
  5. Sveikatos ir gerovės.

Šiose darbo grupėse buvo daug kalbama ir diskutuojama apie klimato kaitą, atšilimą, jį sukeliančius veiksnius ir pasekmes, ką reikia daryti, kad sumažintume atšilimą. Taip pat buvo diskutuota ir apie kitas globalias problemas, kurios būdingos delegatų šalims: gamtos taršą, atliekų perdirbimą, didelį gamtos išteklių naudojimą. Delegatai domėjosi ir rinko informaciją apie kitas šalis ir jų problemas, kurios aktualios ir Lietuvoje. Buvo diskusijų ir apie atsakomybę – kas tai yra ta, kokios neatsakingo elgesio pasekmės, kokią atsakomybę mes patys jaučiame gamtai. Vyko paskaitos, debatai, dialogai su politikais ir įvairiais atstovais iš įstaigų, dirbančių su globaliomis problemomis. Konferencijos dalyviai jiems uždavė iš anksto savo paruoštus klausimus, išklausė atsakymus ir pasiūlė sprendimus.

Konferencijos metu moksleivės susipažino su delegatais iš kitų šalių ir dalinosi pasakojimais apie savo šalis, kultūrą, papročius bei tradicijas. Dalyvės padėkojo labdaros ir paramos fondui „Už ateitį“ už skirtą paramą kelionei. „Parsivežėme nepamirštamų įspūdžių, prisiminimų, įgijome daug naujos patirties bei žinių. Tikimės, kad dar bus progų dalyvauti tokiuose renginiuose“ – sakė gimnazistės.