Moksleivės įspūdžiai iš „Global Outreach“ mainų programos

2018 m. fondas skyrė paramą moksleivei, kuri laimėjo atranką dalyvauti „Global Outreach“  moksleivių mainų programoje JAV. Šiai moksleivei suteikta galimybė išvykus mokytis katalikiškoje mokykloje, tęsti muzikos studijas, užmegzti ryšius su moksleiviais iš įvairių pasaulio vietų, dalyvauti įvairiose programose.

Šiame straipsnyje dalinamės moksleivės įspūdžiais iš mainų programos (kalba netaisyta):

„Jau ketvirtas mėnuo kaip gyvenu ir mokausi Amerikoje. Man sekasi puikiai. Turiu nuostabią priimančiąją šeimą, kuri mane priėmė kaip savo dukrą. Man pasisekė kad jie yra aktyvūs ir labai geri žmonės. Mokykla, kurioje mokausi tiesiog nereali. Mokytojai ir mokiniai  labai draugiški ir  paslaugūs. Mokytis įdomu, nors nėra lengva ir man sekasi labai gerai.

Mokykloje yra labai daug įvairių veiklų,  į kurias aš  įsitraukiu visu pajėgumu. Gyvenime nesu laikiusi raketės rankoje, o čia teko išmokti ir net keliose varžybose sudalyvauti. Dar vienas savęs išbandymas buvo dramos būrelis ir gauta mokytojos rolė rudens spektaklyje. Nemeluosiu, reikėjo įdėti labai daug pastangų ir repeticijos tikrai atėmė daug laiko, bet rezultatas atpirko visą sunkų darbą ir esu labai laiminga, kad turėjau tokią galimybę.

Prieš kelias savaites pasirinkau dalyvauti “Mock trial” klube, kuriame teks analizuoti įvairias teisines bylas, rengsime teismo posėdžių demonstracijas. Groju mokyklos džiazo grupėje pianinu, lankau grafinio dizaino pamokas, šoku, sportuoju, o prieš kelias dienas dalyvavau atrankose ir patekau į pavasario miuziklo grupę. Esu laiminga, kad turiu daug draugų, kurie puikiai mane supranta, padeda ir kartu leidžiam labai gerai laiką.

Praeitą savaitę su mokyklos mokiniais, kurie studijuoja  vokiečių kalbą vykome į Europos šalių mugę, labai smagu buvo sutikti savo gimtosios šalies atstoves, kurios daug metų jau  gyvena Amerikoje ir atstovauja mūsų šalį. Laukiu nesulaukiu renginio “Taste of Europe”, kuriame galėsiu pristatyti ir atstovauti Lietuvą.

Labai džiaugiuosi, kad galiu čia būti, tobulėti kiekvieną dieną, bendrauti su įvairiais žmonėmis, pažinti jų šalį, kultūrą, papročius ir pristatyti mūsų Lietuvą.

Ačiū Jums už pagalbą ir suteiktą galimybę! Esu labai laiminga!“

ELZĖ